Szkolenie IMP „Uprawnienia Metalizatora-Korozjonisty”

W dniach 29-31 stycznia w Instytucie Mechaniki Precyzyjnej odbyło się trzydniowe szkolenie „Uprawnienia Metalizatora-Korozjonisty” zorganizowane dla pracowników jednego z zakładów przemysłowych.

W programie szkolenia znalazło się omówienie zjawiska korozji i sposobów jej zapobiegania, uczestnicy poznali także rodzaje i metody nakładania metalowych powłok ochronnych oraz zaznajomili się z warunkami i sposobami nakładania powłok lakierowych.

Znaczna część szkolenia dedykowana była technologii natryskiwania cieplnego, z uwzględnieniem prezentacji samego procesu, jego kontroli na poszczególnych etapach, a także zagrożeń występujących podczas natryskiwania cieplnego.

Szkolenie prowadził inż. Szymon Pawlik z Zakładu Korozji i Technologii Antykorozyjnych IMP.