IMP i PTG na targach GOLD EXPO 2018

GOLD EXPO to targi dedykowane branży złotniczo-jubilerskiej, mające służyć rozwojowi branży i budowaniu relacji
z dotychczasowymi oraz potencjalnymi kontrahentami. Na targach prezentowane są zarówno trendy modowe w biżuterii,
jak i najnowsze systemy technologiczne i produkcyjne. To również okazja do podniesienia kwalifikacji dzięki warsztatom, prezentacjom, seminariom i konferencjom organizowanym dla specjalistów branży złotniczo-jubilerskiej, zegarmistrzowskiej
i galwanotechnicznej.

W tegorocznej edycji kolejny raz wziął udział Instytut Mechaniki Precyzyjnej i Polskie Towarzystwo Galwanotechniczne (PTG). Wspólne stoisko w ciągu trzech dni (4-6.10.2018 r.) odwiedzały przede wszystkim osoby ze środowiska jubilerskiego zainteresowane osiągnięciami technologicznymi Instytutu oraz działalnością społeczną Towarzystwa. Była to znakomita okazja do popularyzacji technik IMP związanych z metalami szlachetnymi stosowanymi w jubilerstwie.

Drugiego dnia targów IMP wraz z PTG zorganizował XVII Międzynarodową Konferencję Galwanotechniczną pt.: „Innowacje
w galwanotechnice”. W programie znalazły się prezentacje prac nagrodzonych w konkursie im. prof. Tadeusza Żaka dotyczące otrzymywania i badania właściwości optycznych anodowego tlenku tytanu oraz elektroosadzania stopów CuNiW i CuW. Poruszane były zagadnienia związane z energooszczędnymi systemami suszenia w galwanizerniach, trójwartościowym chromowaniem
w bębnach, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi w galwanotechnice oraz powłokami o właściwościach hydrofobowych.

Udział w konferencji dał jej uczestnikom możliwość rozmowy z zaproszonymi ekspertami, poszerzania wiedzy oraz nawiązywania kontaktów biznesowych i naukowych. Prezentacje wygłaszali członkowie PTG i eksperci związani z branżą galwanotechniczną.