IMP na Warsaw Industry Week

W dniach 14-16 listopada 2017 r. w halach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. To druga edycja jednych z największych targów dedykowanych branży przemysłowej w tej części Europy. Zróżnicowany zakres tematyczny wystawy umożliwił zaprezentowanie wielu gałęzi przemysłu, takich jak: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwo tworzyw sztucznych, automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych oraz oprogramowanie, metrologia przemysłowa, cięcie i szlifowanie, badania i rozwój, BHP oraz wiele innych.

Tegoroczna ekspozycja została podzielona na jedenaście stref tematycznych, m.in. Strefę Maszyn i Narzędzi, Strefę Spawalnictwa, Strefę Lakiernictwa czy Strefę Lutowania Przemysłowego. Oddzielną strefą był Pawilon Polskich Instytutów, w którym przedstawiono ofertę naukowo-badawczą jednostek, w tym IMP, skierowaną do przemysłu. Organizatorzy Warsaw Industry Week podczas trzech dni nie tylko zaprezentowali najnowszą ofertę producentów
z Polski i zagranicy, ale także stworzyli okazję do spotkań B2B przedstawicieli nauki i biznesu czy budowania kontaktów, czemu sprzyjały również wydarzenia towarzyszące.

Targi tworzone są we współpracy z prestiżowymi instytucjami naukowymi oraz polskimi liderami biznesu, dlatego
w programie znalazły się wydarzenia o charakterze kształcącym, na których uczestnicy mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę, poznać nowoczesne techniki, a także korzyści płynące z wdrożenia nowoczesnych rozwiązań. Jednym
z takich spotkań była konferencja „Chemiczne instytuty badawcze dla rozwoju polskiej gospodarki”, przygotowana
z myślą o sektorze chemicznym. Jej organizatorami byli Rada Główna Instytutów Badawczych oraz Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”, a uczestniczyli w niej przedstawiciele IMP: prof. Jerzy Jeleńkowski i prof. Maria Trzaska. Podczas targów odbywały się również prelekcje – prezentację pt.: „Klasyfikacja stref korozyjnych a trwałość ochrony przed korozją wyrobów metalowych” przedstawił mgr inż. Stanisław Gorzkowski, kierownik Zakładu Powłok Ochronnych.

W czasie targów stoisko Instytutu Mechaniki Precyzyjnej odwiedziły osoby zainteresowane głównie galwanotechniką oraz obróbką cieplną i cieplno-chemiczną. Pozwoliło to na nawiązanie nowych kontaktów oraz poznanie potrzeb potencjalnych klientów.