Złoty Laur Innowacyjności 2018
dla Instytutu Mechaniki Precyzyjnej

IMP otrzymał Złoty Laur Innowacyjności 2018 za wynalazek dr inż. Pawła Marchlewskiego „Stanowisko do badań mechanicznych biomateriałów, w tym struktur kostnych”
Instytut Mechaniki Precyzyjnej otrzymał Złoty Laur Innowacyjności 2018 w kategorii „Mechanika, maszyny i urządzenia” za wynalazek dr inż. Pawła Marchlewskiego „Stanowisko do badań mechanicznych biomateriałów, w tym struktur kostnych” (źródło: enot.pl/aktualnosci/item/1311-viii-laur-innowacyjnosci-im-st-staszica)

W dniu 7 listopada 2018 r. w Warszawskim Domu Technika NOT odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2018”. W uroczystości wzięli udział m.in. Sławomir Mazurek – podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Małgorzata Szczepańska – dyrektor Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz władze FSNT-NOT z prezes Ewą Mańkiewicz-Cudny.

Organizatorem Konkursu była, jak co roku, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna we współpracy z Zakładem Usług Technicznych Rady Stołecznej NOT. Generalnym sponsorem był KGHM Polska Miedź, a sponsorem głównym – System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol Gaz S.A.

Celem Konkursu jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter. Organizatorzy kierują się ideą, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest upowszechnianie informacji o osiągnięciach i wynalazkach oraz ich twórcach, a także pomoc we wdrażaniu nowych rozwiązań.

Podczas gali wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Laury oraz wyróżnienia przyznane przez Kapitułę Konkursu 22 podmiotom naukowym i gospodarczym w 9 kategoriach. Instytut Mechaniki Precyzyjnej, reprezentowany przez dyrektora IMP dr inż. hab. Tomasza Babul, prof. IMP, oraz dr inż. Pawła Marchlewskiego, otrzymał Złoty Laur Innowacyjności 2018 w kategorii „Mechanika, maszyny i urządzenia” za „Stanowisko do badań mechanicznych biomateriałów, w tym struktur kostnych”, autorstwa dr inż. Pawła Marchlewskiego.

Laureaci VIII edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2018”
Laureaci VIII edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2018” (źródło: enot.pl/aktualnosci/item/1311-viii-laur-innowacyjnosci-im-st-staszica)